اما و اگر های حق اولاد بخش چهارم استعلاجی

    در زمان استعلاجی زایمان یا درمان ، حق اولاد از تامین اجتماعی پرداخت خواهد گردید؟

    به علت این که حق اولاد مشمول بیمه نمیباشد و به تامین اجتماعی پرداخت نمیشود، پرداختی حق اولاد در زمان استعلاجی درمان(بند یک تصویبنامه شماره 62602 مورخ 7/7/57 هیأت وزیران مصوب 31/3/59 کمیسیون شماره 2 شورای انقلاب و به استناد ماده 74 قانون کار) ،یا زایمان به عهده کارفرما می‌باشد.

    کسر کار و کار پاره وقت

    اگر شغل ما ایجاب کند پاره وقت حضور داشته باشیم یا در ماه خاصی کسر کار داشته باشیم، حق اولاد به چه صورت پرداخت خواهد شد؟
    در هر حالتی که بیمه بصورت کامل پرداخت نگردد ،حق اولاد و کلیه مزایا بصورت نسبتی از میزان کارکرد پرداخت خواهد شد
    مثال:
    اگر در یک ماه ۳۰ روزه شما ۱۰ روز کارکرد داشته باشید یعنی یک سوم ماه حضور داشته اید ، یک سوم حق اولاد دریافت خواهید کرد

     

    فرزند متاهل

    در صورت ازدواج فرزند قبل از هیجده سالگی حق اولاد چگونه خواهد بود؟

    در این زمان حق اولاد بصورت کامل پرداخت خواهد شد.

    در صورت ازدواج فرزند بعد از هیجده سالگی حق اولاد چگونه خواهد بود؟

    اگر فرزند شما بعد از هجده سالگی متاهل شود صرفا تا زمانی که گواهی اشتغال به تحصیل دارد حق اولاد دریافت خواهد کرد.

     

    پانوشت:

    قانون کار ماده 74

    قوانین بخش ششم: کمک هزینه های مسکن ، خواربار،بن و عائله مندی

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *